OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Možnosti spolupráce:                                                                                                              

Přednáška:  představíme si metodu zlepšování zraku přirozenou cestou v pojetí W. Batese a M. Schneidera. Krátce probereme anatomii a fyziologii zrakového systému, tedy jak vlastně vidíme, případně proč nevidíme tak, jak bychom mohli. Povíme si o oční hygieně a možnostech, jak se vyvarovat přetížení zrakového aparátu, aby nebylo třeba přistupovat ke korekci zraku brýlemi nebo kontaktními čočkami. Uvolníme oční oblast pomocí dechu a účinných očních cviků. Délka: 1,5 hodiny

Jednodenní kurzy: jsou vhodné pro všechny, kteří si chtějí zachovat zdravé oči, trpí bolestmi očí, únavou, suchostí, trápí je různé oční vady nebo mají problémy s periferním či nočním viděním. A také pro ty, kteří by se rádi vyhnuli nošení brýlí, či by je rádi odložili nebo alespoň předešli dalšímu zvyšování dioptrií, případně zvažují laserovou operaci, ale rádi by ještě vyzkoušeli něco přirozenějšího před tím, než se rozhodnou pro nevratný zákrok.  Kurz je určen pro max. 12 osob. Délka: 8 hodin

Základní jednodenní kurz: povíme si o metodě zlepšování zraku přirozenou cestu v pojetí W. H. Batese a zejména M. Schneidera. Probereme základy anatomie a fyziologie, seznámíme se s funkcemi zrakového systému a s tím, jak se o svůj zrak starat, aby nám vydržel v dobré kondici až do vysokého věku. S pomocí Snellenovy zrakové tabulky otestujeme ostrost našeho aktuálního vidění. Zjistíme, které oko máme dominantní a jak povzbudit to, které je méně používané, aby náš mozek používal vyváženě obě oči a zlepšilo se tak naše prostorové vidění. Naučíme se základní relaxační a stimulační cviky oční metody zlepšování zraku přirozenou cestou, které nám umožní nejen preventivně chránit naše oči před poškozením a vznikem očních vad, ale také slouží k nápravě většiny z nich.

Prakticky zaměřený kurz: tento kurz je zaměřený na prohloubení znalostí ze základního jednodenního kurzu a důkladné procvičení jednotlivých očních cviků. Pro ty, kteří neměli možnost se zúčastnit základního kurzu si krátce povíme o metodě zlepšování zraku přirozenou cestou a probereme anatomii a fyziologii zrakového systému. Zaměříme se na zajištění cirkulace a harmonizace zejména v oblasti očí, což je pro náš zrak zásadní. Naučíme se uvolňovat danou oblast také s pomocí řízené relaxace a vizualizace. Zopakujeme oční cviky ze základního kurzu a navážeme dalšími oční cviky, kterým se budeme podrobně věnovat při praktickém nácviku. Probereme, jak můžeme tato oční cvičení začlenit do běžného života, aby se tak stala součástí naší každodenní praxe.

Noční procházka: Procházka ve tmě posiluje zrakový systém. Rozvíjí noční a periferní vidění, čímž odlehčuje přetěžovanému centrálnímu vidění, které zajišťuje schopnost rozlišování detailů. Umožňuje regeneraci sítnice a zrakového nervu. Dává také příležitost učit se v bezpečném prostředí a doprovodu dalších lidí pohybu potmě v neznámém terénu. Procházka je lehce fyzicky náročná. Délka: 1,5 až 2 hodiny.

Čtyřfázový vzdělávací kurz pro zdravé oči pro děti předškolního věku a žáky 1. stupně ZŠ:Jedná se o čtyři hodinová setkání s dětmi, na kterých jim pomocí názorných pomůcek ukazujeme, jak funguje zrakový systém, a učíme je technikám správného dívání se a relaxace pro oči, aby tak předešly vytvoření škodlivých návyků a udržely si kvalitní zrak po celý život.Tento program nabízíme v mateřských školkách, mateřských centrech, základních školách a domech dětí a mládeže. Na kurzu jsou přítomny učitelky dětí, aby mohly ve cvičení s dětmi pokračovat i po jeho skončení. Dle počtu dětí kurz vede jedna nebo dvě lektorky.

Procházky se cvičením pro zlepšování zraku v parku (v lese): Procházka je zaměřená prakticky na výuku základní sestavy cviků prospívajících očím dle metody Meira Schneidera. Cvičíme venku, protože zrak je orgánem velice náročným na spotřebu kyslíku. Navíc se můžeme rozhlédnout po krajině, ve které je mnoho podnětů pro náš zrak i mozek. Procházka není fyzicky náročná, je vhodná pro všechny věkové kategorie.  Délka: 2 hodiny.

Řízená oční relaxace – Cesta očí – cesta k sobě: Tato procedura využívá kombinace blahodárných účinků lektorem řízené relaxace a pro regeneraci zraku blahodárné tmy. Při řízené relaxaci se v klidu, ideálně v poloze vleže, propojíme se svým tělem a zrakem. Pomocí jednoduchých očních cviků zrelaxujeme oblast očí, což nám pomůže nejen k dokonalejšímu vidění, ale také při vyčerpání, nespavosti, přepracovanosti a k lepšímu zvládání stresu. Navozením hluboké relaxace spustíme v našem těle samoozdravné procesy. V letním období, kdy se pozdě stmívá, je tato relaxace vhodnou alternativou nočních procházek. Proč je pobyt při zeslabeném světle či ve tmě pro nás tak důležitý? V sítnici každého oka se totiž nacházejí fotoreceptory, takzvané tyčinky, které nám umožňují periferní a noční vidění. Aby tyto buňky mohly dobře fungovat, potřebují zažívat dostatečně dlouho tmu. Protože jsme si však navykli používat umělé osvětlení a světlo pouličních lamp částečně osvětluje naše ložnice po celou noc, mnoho z nás pobyt v naprosté tmě zažije pouze výjimečně. Díky aktivaci a regeneraci těchto buněk na sítnici harmonizujeme celkové vidění (buňky zodpovědné za jasné a ostré vidění za světla a vnímání barev – čípky ve tmě odpočívají). Výsledkem je komplexní vnímání vidění mozkem (mozek využívá více podnětů z obou typů buněk). Navíc si ve tmě odpočine naše nerovová soustava, protože zrakové podněty obvykle mozek zatěžují ze všech smyslových vjemů nejvíce.Délka: 1,5 hodiny

Řízená oční relaxace – Cesta očí – cesta k sobě:Tato procedura využívá kombinace blahodárných účinků lektorem řízené relaxace a pro regeneraci zraku blahodárné tmy. Při řízené relaxaci se v klidu, ideálně v poloze vleže, propojíme se svým tělem a zrakem. Pomocí jednoduchých očních cviků zrelaxujeme oblast očí, což nám pomůže nejen k dokonalejšímu vidění, ale také při vyčerpání, nespavosti, přepracovanosti a k lepšímu zvládání stresu. Navozením hluboké relaxace spustíme v našem těle samoozdravné procesy. V letním období, kdy se pozdě stmívá, je tato relaxace vhodnou alternativou nočních procházek.

Individuální konzultace: Individuální konzultace dávají prostor zaměřit se přímo na Váš konkrétní problém a potřeby. Každý člověk je jiný, má jiný životní styl, jiný způsob myšlení, a potřebuje tedy jiný přístup. Při individuálních konzultacích vytvoříme cvičební program „ušitý na míru“ přímo pro Vás. Budete mít tolik času na vysvětlení a procvičení každého cviku, kolik ho budete potřebovat. Doporučujeme absolvovat tři základní  bloky, každý v rozsahu dvou hodin, v časovém odstupu přibližně jeden měsíc. Na prvním setkání si popovídáme o tom, co Vás trápí, o správném fungování zrakového systému, a jak vypadá Váš denní a týdenní režim, Naučíte se základní cvičení na relaxaci očí a uvolňování očních svalů. Na druhém setkání dostanete svůj cvičební plán a naučíte se postupně jednotlivé cviky. Ukážeme Vám také různé cvičební pomůcky. Na třetím setkání si pak probereme, jak Vám cvičební plán vyhovuje, co Vám jde, co Vám nejde, co byste potřebovali změnit či doplnit.

Skupinové konzultace:Tato forma je pro 2 - 5 dětí či dospělých. Je určená především těm, kteří  již mají nějakou oční vadu nebo pociťují únavu či nějaký diskomfort svého zrakového systému, a pro děti, v jejichž rodinách se oční vady vyskytují, a je proto větší pravděpodobnost, že je jejich zrak ohrožen. Je obzvlášť vhodná pro celou rodinu. Dále pak pro děti spřátelených rodin, spolužáky, či dospělé, kteří se znají, protože se mohou ve cvičeních a zlepšování svého zraku vzájemně podporovat. Oproti kurzům je zde výhoda, že je více času na každého účastníka, a prostor pro to, abychom se mohli věnovat jeho specifickým obtížím. Zároveň je u skupinové konzultace cena nižší, než u konzultace individuální. Některá cvičení se učíme společně a navíc každý dostane ještě cvičení vhodné speciálně  pro něj. Délka: skupinové konzultace jsou cyklem tří setkání vždy po dvou hodinách.

Máte-li zájem o jinou formu spolupráce, prosím, kontaktujte nás.

Jedná se například o tyto možnosti:

Workshop pro děti, Workshop pro rodiče s dětmi, Divadélko pro děti, Příměstský tábor pro děti, Vícedenní kurzy pro dospělé, Pravidelné cvičení v parku nebo budově 1x týdně dle domluvy, Program pro dospělé v rámci team buildingu, Terapie tmou pro relaxaci očí v solné jeskyni