OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Ing. Dana Kopecká

Profesně jsem se mnoho let věnovala práci s lidmi v oblasti personalistiky. Od mládí mě přitahovala východní „cvičení“ a tak jsem postupně prošla kurzy jógy, aikida, tai-ti, qi congu, čínskou medicínou. Vždy jsem trávila hodně času v přírodě, a to mi přinášelo pocit klidu a zvnitřnění. Ten mě pak vedl k dalšímu hledání formou různých seminářů a kurzů. I zdravotní problémy přispěly ke hledání alternativních cest.

V rámci našich seminářů, kurzů nebo přednášek využívám těchto znalostí, přičemž základnu tvoří oční cviky v úpravě Meira Schneidera, člověka od narození dle lékařů nevyléčitelně slepého, který nyní řídí bez brýlí auto. Vycházím i poznatků dalších očních terapeutů.

Nejde ale jen o vlastní oční cviky. Ty jsou samozřejmě pro úpravu zraku podstatné. Stejně, a možná i více důležité je zároveň naše oči i celé naše tělo nejprve uvolnit a zajistit v něm harmonickou cirkulaci energie.

Činností, při kterých oči přetěžujeme koukáním se do blízké vzdálenosti, je dnes přespříliš. Každodenní práce na PC, používání mobilu, sledování televize je samozřejmostí. Také míra trvalého stresu je vysoká. No a výsledkem pak můžou být nejrůznější obtíže projevené třebas poruchami v oblasti kvality zraku.

Tělo má naštěstí obrovské sebeléčivé schopnosti k znovunastolení harmonie. A když mu dáme příležitost formou relaxace, formou zlepšení kvality stravy a formou cvičení, mnoho problémů zmizí „samo“.

V kurzech se věnujeme právě těmto oblastem. Nejprve naše tělo s důrazem na oblast očí a hlavy uvolníme. Zajistíme tím zlepšení přísunu kyslíku a živin k očím a naopak odvedení nepotřebných látek pryč. A poté struktury oka stimulujeme formou účinných očních cvičení. Povíme si i to, jak lze skloubit mnohdy nabitý časový harmonogram všedního dne s prováděním očních cvičení. Jde to:-).

S důvěrou ve smysluplnost prováděných cviků, s jasným zacílením, odhodláním a trpělivostí se výsledky dostaví. A my Vám s tím rády pomůžeme:-).

Absolvované kurzy

- výcvik přirozeného zlepšování zraku RNDr. Hany Maslowské, přímé absolventky zrakového výcviku u Meira Schneidera v San Franciscu a překladatelky jeho knihy Šance pro oči, desek kroků k nápravě zraku vlastními silami

- Dvouletá škola Medical Qi congu Vlastimila Kroupy při 1. škole tradiční čínské medicíny

- Základy tradiční čínské medicíny - roční studium na 1. škole tradiční čínské medicíny MUDr. Ludmily Bendové zakončené závěrečnou zkouškou

- Další kurzy: Respektovat a být respektován, Jak zvládat stres, Psychohygiena, cvičení mohendžodáro s Olivií Pospíšilovou, jóga v denním životě, Taijiquan ve Wushu centru vedené Qin Ming Tangem a Qin Feiem, rekvalifikační kurz Masér pro sportovní a rekondiční masáže u Mgr. Pavla Klouda, absolventa Univerzity Karlovy, obor léčebná rehabilitace, Rekvalifikační kurz Péče o děti do tří let věku