OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Spolupráce očí

Náš mozek zpracovává informace ze dvou zdrojů – z pravého a levého oka. Každé oko vidí sledovaný předmět z trošku jiného úhlu, a to je moc dobře. Díky tomu náš mozek dokáže „vidět“ prostorově. Jde o naučenou dovednost, ke které jsme se dopracovali řadou let zkušeností v dětství.

K tomu je ale třeba, aby náš mozek dokázal využít oba obrazy, složit je dohromady. A to si nyní otestujeme. Vytiskněte si kartu na fúzi (fúze je schopnost mozku sloučit dva obrazy do jednoho). Sledujte obraz ze vzdálenosti, která je Vám příjemná, cca 30 cm. Pomáhá jednou rukou držet kartu  a prst druhé ruky přibližovat od karty směrem k nosu. Očima sledujte vzdalující se prst a vnímejte, co se děje na kartě. Výsledkem  by mělo být spojení obou obrazů do jednoho.

Ale pozor – toto cvičení je třeba provádět jemně, bez úsilí a krátce. Lépe je opakovat každý den chvilku než v dlouhých intervalech.

Test 1 ke stažení zde

Test 2 ke stažení zde

Test 3 ke stažení zde

Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat.

Kontakní formulář